SuperPro Sway Bar Mount Bush Kit for NISSAN NAVARA 1997-2014 – D22 (SPF1484-22K)
SuperPro
  • 19mm ID
  • Fitment Difficulty
  • Fitting Position: Front
  • 0.75hrs Fitment Time
Select delivery location
Description
Suits Aftermarket Sway Bar Size
Product Specifications:
  • Components Per Product: 2B
available Sizes 15, 16, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28 & 29 mm
Sway Bar mount bushes are an important part of the whole sway bar system.
An upgrade to SuperPro bushings can return lost sway bar performance and improve handling.
Vehicle Application Information:
  • 22mm ID